Szybko i wygodnie – tak większość z nas chciałaby żyć w świecie pełnym różnego rodzaju obowiązków, zadań do wykonania i terminów. Z tego powodu rozwój technologiczny nieustannie trwa, dostarczając nam nowoczesnych rozwiązań mających ułatwić życie. Do nich bez wątpienia należą płatności online, które coraz częściej wykorzystujemy podczas codziennych transakcji płatniczych. Istnieje wiele sposobów płacenia z użyciem aplikacji mobilnych, w tym zbliżeniowo. Czy warto stosować tę metodę?

Czym jest płacenie zbliżeniowo?

O ile do niedawna płatności zbliżeniowe wykonywało się tylko przy użyciu karty, dziś mamy więcej możliwości. Zapewne sporo z nas widziało, kiedy ktoś „płacił telefonem” lub też sam korzysta z tej metody. To wygodne rozwiązanie, gdyż tego typu transakcji dokonać można w każdym momencie, również wówczas, gdy zostawiło się w domu portfel wraz z kartami bankowymi. Na co dzień można płacić zbliżeniowo, podając swój PIN (w przypadku wyższych kwot) lub bez konieczności jego wprowadzania. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach płacenia z zastosowanem telefonu, najlepiej udaj się do oddziału swojego banku i uzyskaj szereg niezbędnych do korzystania z tej opcji informacji.

Czy płacenie zbliżeniowo jest bezpieczne?

Chociaż tego typu rozwiązania szybko się przyjmują i zyskują wielu zwolenników, nadal istnieje sporo osób, które mają obawy przed płatnościami zbliżeniowymi. Z czego to wynika? Zapewne powodem jest niewystarczająca ilość informacji o tej metodzie. Nie tylko opłaca się jej używać z tego względu, że zapewnia wygodę, lecz również i pełne bezpieczeństwo. Nie musimy podawać żadnych danych do konta w banku, kiedy jej używamy, a w przypadkach transakcji o wyższej kwocie, możemy jedynie zostać poproszeni, by wprowadzić do terminala swój PIN. Szybko, bezproblemowo i bez konieczności zabierania ze sobą kart bankowych oraz gotówki – tak można zapłacić zbliżeniowo telefonem.

Jesteś otwarty na rozwój nowych technologii? Jeśli tak, na pewno chętnie skorzystasz z płatności zbliżeniowych czy płatności online. A może już stosujesz je w codziennym życiu?