Prowadzenie biznesu na podstawie własnej intuicji wciąż może być skuteczne, ale tylko na krótką metę. Zwłaszcza, gdy w pewnym momencie pojawią się problemy, których przedsiębiorca nie potrafi zdiagnozować. Zwykle jednym z pierwszych sygnałów świadczących o tym, że pora skorzystać z pomocy zewnętrznych ekspertów jest pojawienie się problemów kadrowych. To odpowiedni moment, aby zdecydować się na doradztwo HR, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

Dowiedz się, dlaczego masz problemy z rekrutacją

Trudności z obsadzeniem wolnych stanowisk można oczywiście zrzucić na niską stopę bezrobocia i rosnące oczekiwania kandydatów. Doświadczenie pokazuje jednak, że istnieją również powody wewnętrzne, czyli leżące po stronie pracodawcy.

Zadaniem agencji świadczącej doradztwo HR jest znalezienie przyczyn nieskutecznej rekrutacji i zaproponowanie zmian, które pozwolą przedsiębiorstwu łatwiej, szybciej i taniej pozyskiwać pracowników w przyszłości.

Zoptymalizuj zatrudnienie w Twojej firmie

Doradztwo HR nie powinno kończyć się tylko na przekazaniu przedsiębiorcy teoretycznych zaleceń. Dobra agencja zawsze przedstawi swojemu klientowi konkretne propozycje, uzasadniając sens wdrożenia tych zmian w firmie.

Przykładowo: jeśli pracodawca ma bardzo duże trudności z obsadzaniem stanowisk dla pracowników niewykwalifikowanych (np. produkcyjnych, fizycznych), a na rynku rzeczywiście brakuje takich osób, to warto pomyśleć o skorzystaniu z pracy cudzoziemców.

Agencja może kompleksowo zająć się wdrożeniem tego planu, zaczynając od zrekrutowania pracowników ze Wschodu, następnie zalegalizowania ich pracy w Polsce oraz oddelegowania ich na stanowiska w zakładzie klienta.

Obniż koszty stałe

Skorzystanie z doradztwa HR i zastosowanie się do wskazówek agencji może być ważnym krokiem w kierunku ustabilizowania firmowych finansów. Agencja prawdopodobnie znajdzie takie obszary kadrowe, w których z powodzeniem można poszukać oszczędności – i to niekoniecznie ze szkodą dla załogi.

Dobrym przykładem może być sytuacja, w której dziś przedsiębiorstwo stawia wyłącznie na klasyczne formy zatrudnienia, tworząc nowe etaty i ponosząc z tego tytułu wysokie koszty stałe. Może się okazać, że wcale nie jest to konieczne dla utrzymania lub nawet zwiększenia produktywności. Znacznie tańszą alternatywą może być skorzystanie z leasingu pracowniczego i okresowe wspieranie zespołu dodatkowymi pracownikami tylko wtedy, gdy rzeczywiście w firmie pojawia się więcej zamówień.

Niektóre agencje HR poza doradztwem oferują także konkretne usługi pozwalające zoptymalizować koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa klienta. Może to być np. outsourcing kadrowo-płacowy – znacznie tańszy w porównaniu z utworzeniem wewnętrznego działu HR.

Wzmocnij pozycję firmy na rynku rekrutacyjnym

To nie przypadek, że niektórym firmom dużo łatwiej przychodzi pozyskiwanie nowych pracowników. Zawsze mają przewagę nad konkurencją i w razie zaproponowania podobnych warunków zatrudnienia, są traktowane priorytetowo przez kandydatów.

Tak silną pozycję mają przede wszystkim firmy mogące się pochwalić powszechnie rozpoznawalną marką, ale również te, które prowadzą przemyślaną, konsekwentną rekrutację, dbając o swój wizerunek i atrakcyjne przygotowanie oferty. Tacy pracodawcy przyciągają uwagę i budzą większe zainteresowanie kandydatów.

W zbudowaniu takiej pozycji na rynku rekrutacyjnym pomagają profesjonalne agencje HR, dlatego współpraca z nimi powinna być traktowana w kategorii długofalowej inwestycji.

Jeśli wciąż nie wiesz, czy warto zainwestować w doradztwo HR, to przeczytaj artykuł na stronie https://crewforyou.pl/doradztwo-hr-we-wroclawiu-czy-firmy-powinny-w-to-inwestowac/. Znajdziesz w nim przykłady sytuacji, w których takie doradztwo może dodać skrzydeł każdemu biznesowi.

Chcesz skorzystać z doradztwa HR? Zacznij od tego

Doradztwo HR świadczą doświadczone agencje, które specjalizują się w kompleksowej obsłudze kadrowej przedsiębiorstw. Na dobry początek warto więc rozejrzeć się za odpowiednią agencją i postawić na taką, która cieszy się uznaniem innych pracodawców, a przy tym ma w swojej ofercie interesujące Cię usługi.

Jedną z najlepiej ocenianych agencji HR we Wrocławiu i regionie jest Crew For You, z której ofertą możesz się zapoznać na stronie https://crewforyou.pl/.