W świecie biznesu mówi się o tym, że systemy serwerowe, takie jak Windows Server są oknem na świat dla przedsiębiorstw. Nowoczesne firmy potrzebują przecież rozwiązań, które pozwalają na usprawnioną komunikację oraz bezproblemowe udostępnianie zasobów. To tylko część z możliwości tego programu komputerowego. Sprawdź więcej informacji na ten temat!

Windows Server licencja dożywotnia — dlaczego warto?

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto zainwestować w programy komputerowe, takie jak Windows Server, trzeba przedstawić możliwości tego typu software’u. Windows Server (klucz aktywacyjny bez problemu można nabyć u sprawdzonych dystrybutorów) pozwala przede wszystkim na:

  • udostępnianie zasobów sieci wewnętrznej,
  • zarządzanie użytkownikami,
  • zarządzanie dostępem do drukarek,
  • zarządzanie połączeniem z siecią firmową przez VPN,
  • prowadzenie usług hostingowych.

To jednak zaledwie zalążek wszystkich możliwości. Mówiąc w skrócie najlepszym systemem operacyjnym dla firm jest właśnie Windows Server. Licencja dożywotnia gwarantuje dodatkowo, że nabywca nie będzie musiał płacić żadnej subskrypcji, ani też nie pojawią się dodatkowe koszta po jednorazowym zakupie oprogramowania. 

Warto postawić na wspomniane rozwiązanie także ze względu na to, że system operacyjny jest stale aktualizowany. Cechuje go również pełne bezpieczeństwo oraz silna integracja z ofertą platformy chmurowej — Microsoft Azure. Wielowarstwowe zabezpieczenia systemu operacyjnego, a także aktualizacje gwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa w Twojej firmie. Hybrydowe funkcje związane z usługą Azure zwiększają natomiast efektywność wszelkich prowadzonych przez Ciebie oraz Twój zespół działań. 

Elastyczna platforma aplikacji gwarantuje natomiast nie tylko tworzenie, ale również wdrażanie nowych programów. Omawiając korzyści, które płyną z użytkowania Microsoft Windows Server, nie można zapominać również o przyspieszonej modernizacji aplikacji .NET. Dzięki wspomnianemu narzędziu możliwa jest bardzo prosta obsługa kontenerów w Windows Admin Center. 

Programy komputerowe — ale dlaczego właśnie Windows?

Wiele osób mogłoby zadać pytanie, dlaczego sugerujemy postawienie właśnie na systemy operacyjne sygnowane logiem Microsoftu. Przecież znany jest na przykład software oparty na środowisku Linux. Teoretycznie darmowe systemy operacyjne Linux w żaden sposób nie dorastają jednak Windowsowi pod względem liczby korzyści dla użytkowników. Chodzi tutaj przede wszystkim o ułatwienia w trakcie codziennej pracy. 

Warto wspomnieć jeszcze o łatwości obsługi oraz pełnej kompatybilności Windows Server ze wszystkimi rozwiązaniami od Microsoftu. Tym sposobem Linux staje się co prawda znacznie tańszym, a w niektórych przypadkach darmowym rozwiązaniem, jednak w żaden sposób nie jest w stanie do tego stopnia zmaksymalizować wydajności firm.

W systemach operacyjnych Windows praktycznie wszystko można po prostu wyklikać w znanych od kilkudziesięciu lat okienkach. Linux natomiast nie daje takiej gwarancji. Ogromna część operacji, które chciałbyś wykonać, wymaga wpisywania odpowiednich koment w systemowym terminalu.

Gdzie zaopatrzyć się w Windows Server — licencja dożywotnia?

W sytuacji, gdy interesują Cię systemy serwerowe, powinieneś wybierać wyłącznie sprawdzonych i uznanych w naszym kraju dystrybutorów. Godny polecenia sklep z oprogramowaniem to na przykład TEAMNET Software. Wejdź zatem na tę stronę internetową, aby sprawdzić dostępne dla Ciebie oprogramowania komputerowe: https://teamnet-software.pl/kategoria/server/. Jeżeli interesuje Cię konkretnie Windows Server, wejdź w ten link: https://teamnet-software.pl/kategoria/server/windows-server/. U renomowanych sprzedawców możesz być pewien bezpieczeństwa transakcji i legalności zakupionego oprogramowania. Dodatkowo żadnym problemem nie jest skorzystanie ze wsparcia technicznego. W związku z tym, gdybyś miał jakiekolwiek pytania dotyczące systemów operacyjnych, śmiało możesz skontaktować się telefonicznie ze sprzedawcą lub napisać do niego wiadomość. Powodzenia!