Microsoft Dynamics 365. Co wiedzieć przed wdrożeniem w firmie?
Polskie firmy stawiają na innowacje technologiczne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się inteligentne aplikacje biznesowe takie jak Microsoft Dynamics 365. Jakie korzyści przynosi to rozwiązanie? O czym należy pamiętać przed implementacją, aby transformacja cyfrowa przyniosła oczekiwane efekty?
Microsoft Dynamics 365 – na czym polega to rozwiązanie?
Microsoft Dynamics 365 (https://xplusglobal.com/pl/) to rozwiązanie stworzone z myślą o nowoczesnych firmach z branży budowlanej, produkcyjnej i retail, które ułatwia zarządzanie organizacją niezależnie od obszaru działania czy liczby zatrudnionych w niej pracowników. Co warto wiedzieć o oprogramowaniu Microsoft? Najistotniejszą informacją z punktu widzenia przedsiębiorców jest fakt, że system wykorzystuje technologię AI. Wykorzystanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji pozwala na ujednolicenie procesów biznesowych oraz ich automatyzację. Przedsiębiorcy są zgodni: wprowadzanie zmian w obszarze finansów, produkcji czy sprzedaży jeszcze nigdy nie było tak proste.
3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed wdrożeniem systemu Microsoft Dynamics 365
Wybór firmy przeprowadzającej wdrożenie
Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w implementacji systemu Microsoft Dynamics 365. Każda z nich ma jednak swoje metody działania i procedury. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez firmy wdrożeniowe jest narzucanie standardów bez odpowiedniego rozpoznania potrzeb danej organizacji. System Microsoft pozwala na wprowadzanie wielu modyfikacji i elastyczne dopasowanie do potrzeb. Wymaga to jednak ścisłej współpracy między firmą przeprowadzającą implementację a zarządem zaangażowanym w proces konwertowania.
Zanim wybierzesz firmę oferującą wdrożenie systemu Microsoft Dynamics 365, upewnij się, że masz do czynienia nie tylko z dostawcą usług, ale partnerem biznesowym, który pomoże Ci wykonać ważny krok na drodze ku transformacji biznesowej Twojej organizacji.
Ocena bieżących procesów biznesowych
Etap przygotowania do wdrożenia jest jednym z kluczowych. Wpływa na powodzenie całego przedsięwzięcia. Niezbędne jest wykonanie skrupulatnej analizy potrzeb i możliwości organizacji. To zadanie dla nowo utworzonego zespołu projektowego. Przy wdrożeniach Microsoft konieczne jest wzięcie pod uwagę specyfiki branży, w której działa klient oraz rzetelna ocena czasu trwania projektu.
Wybór danych do przekonwertowania
Przejście do chmury wymaga selekcji danych. Zespół projektowy musi podjąć decyzję o tym, które pliki i informacje trafią do nowo utworzonego systemu, aby w przyszłości każdy zespół mógł swobodnie z nich korzystać. Migracja do chmury wpływa na efektywność pracy, ułatwiając komunikację i przepływ najważniejszych informacji między pracownikami.
O czym warto pamiętać po wdrożeniu?
Nieodłącznym elementem implementacji systemu Microsoft Dynamics 365 jest faza testowania i szkolenia. To etap, którego nie można pominąć, jeśli chce się mieć pewność, że wdrożenie przebiegnie zgodnie z planem. Jedną z podstawowych zalet oprogramowania Microsoft jest elastyczność. Każda modyfikacja wymaga jednak weryfikacji. Niezbędne jest także przeszkolenie pracowników z obsługi nowego systemu. Najlepsze efekty daje szkolenie z użyciem testowej bazy danych zawierającej prawdziwe dane z wybranego okresu, które pozwala zapoznać się z działaniem systemu, ale uniemożliwia wprowadzenie omyłkowych zmian.
Dodaj komentarz