Bardzo ważne jest aby firma w obecnych czasach posiadała stronę internetową, jednak konkurencja w każdej branży jest bardzo silna. Dlatego też ważne jest aby posiadać skuteczną oraz efektywną stronę internetową.

Strona internetowa dla Twojej firmy

Bardzo ważne jest aby firma w obecnych czasach posiadała stronę internetową, jednak konkurencja w każdej branży jest bardzo silna. Tak naprawdę posiadanie jej jest planem minimum, a nawet można pokusić się o stwierdzenie, iż jeżeli Twoja firma nie posiada strony internetowej to nie istnieje. Dlatego też ważne jest aby posiadać skuteczną oraz efektywną stronę internetową. Powstaje zatem pytanie jak taką stronę stworzyć i na co zwrócić uwagę ?

Odpowiedzią na powyższe pytanie jest coraz powszechniej używane określenie „usability” czyli: (tutaj pozwolę sobie użyć fachowego cytatu:) „Użyteczność (z ang. usability) serwisu internetowego to łatwość poznawania treści, komfort użycia strony WWW i wysoka satysfakcja z osiągniętych za jej pośrednictwem celów.” Reasumując wysokie usability sprawi, że nasza strona będzie efektywna i skuteczna, a tym samym osiągniemy zakładane cele.

Dobre usability storny

Wyjściem do stworzenie dobrego usability jest odpowiedź na pytania: W jakich celach klienci odwiedzają naszą stronę internetową ? Jak możemy maksymalnie skrócić czas dotarcia do interesujących i poszukiwanych przez nich informacji ? Na pewno musimy zadbać o pewne aspekty wyglądu naszej strony, aby uniknąć podstawowych błędów. Przykładowym błędem jest chęć przeładowania strony głównej informacjami, co powoduje ucieczkę potencjalnego klienta, który odwiedza pierwszy raz naszą stronę www. Powodem tej ucieczki jest poczucie zagubienia i stwierdzenie, że prawdopodobnie na tym serwisie internetowym panuje chaos i nie znajdę tutaj informacji lub produktów które potrzebuję.

Uzbrojeni w podstawową wiedzę powinniśmy udać się na poszukiwania odpowiedniej agencji interaktywnej, która oferują usługę tworzenia stron www. Popytajmy znajomych, przejrzyjmy strony konkurencji oraz prześledźmy przy pomocy wyszukiwarki google firmy z rynku. W tym miejscu zwróćmy baczną uwagę na ich doświadczenie i dotychczas wykonane prace. Wybór odpowiedniej firmy do współpracy zaowocuje zadowalającymi nas efektami.

Stworzenie skutecznej i efektywnej strony wymaga od nas dużo pracy analitycznej, począwszy od analizy naszej firmy i klientów, oferowanego produktu itp., aż do analizy firm i ofert rynku. Dlatego do tej inwestycji należy podejść poważnie i maksymalnie skupić się na działaniach, aby zainwestowane pieniądze zwróciły się wielokrotnie bardziej.